18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w czwartek. Dziś bardzo pochmurno. IMGW wydaje ostrzeżenia III stopnia!

Redakcja
31.01.2019  08:25
pogoda w czwartek
pogoda w czwartek Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W czwartek w całej Polsce stosunkowo ciepło. W większości kraju temperatury powyżej zera. Niestety, zabraknie dziś słońca.

Czwartek będzie szary i pochmurny. Słońce pokaże się na niebie tylko przejściowo na południowym zachodzie i zachodzie kraju.

Lekkie opady śniegu wystąpić dziś mogą na wschodzie, w centrum i na północy Polski. Na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podkarpaciu opady marznące spowodują gołoledź.

Wiatr dziś w całym kraju słaby, a nad morzem umiarkowany.

Termometry w czwartek pokażą od -2 do 2 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Suwałkach, -2 stopnie. Odrobinę cieplej w Zakopanem, tam -1. 0 stopni na wybrzeżu, w Olsztynie i  Białymstoku. Na południowym wschodzie kraju 1 stopień, podobnie na Śląsku i w centralnej Polsce. 2 stopnie na zachodzie kraju.

Ostrzeżenia IMGW. Niebezpiecznie na wschodzie i Podkarpaciu

W czwartek IMGW wydał ostrzeżenia III - najwyższego stopnia - dla województw mazowieckiego i podlaskiego. Alerty hydrologiczne związane są z piętrzeniem wody przez lód na rzece Bug. Woda może znacznie przekroczyć poziom alarmowy - możliwe są podtopienia.

Ponadto IMGW po raz kolejny ostrzega przed oblodzeniami powodowanymi marznącymi opadami śniegu. Te wystąpić mogą w województwach świętokrzyskim i podkarpackim.

Czytaj także
Przeczytaj więcej