18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cisza przed burzą

Dzisiaj nadal jesień. Najgorsze dopiero nadejdzie

Wojciech Kozicki
10.07.2019  21:54
Pogoda w czwartek poprawi się, ale to cisza przed burzą
Pogoda w czwartek poprawi się, ale to cisza przed burzą Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER/East News

Pogoda w czwartek w Polsce nadal będzie jesienna, chociaż wreszcie możemy spodziewać się niewielkiego ocieplenia. Najgorsze jednak dopiero przed nami.

Prognoza pogody na czwartek to dobre wiadomości dla osób stęsknionych za latem. Wreszcie zrobi się nieco cieplej, ale nadal będzie pochmurno i deszczowo.

W Zakopanem, Rzeszowie i Przemyślu spodziewane są burze. Szczególnie uważać powinny osoby wybierające się na wyprawę w góry, przed wyjściem warto sprawdzić jakie czekają nas warunki pogodowe na szlakach.

Nieco cieplej, ale bez szału

IMGW podaje, że w czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 17°C-18°C na wschodzie i wschodniej części wybrzeża, do 24°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Najzimniej ma być w dolinach karpackich, gdzie termometry pokażą jedynie 16 kresek.

Wyższa Temperatura, w większości kraju przekraczająca 20 stopni Celsjusza, utrzyma się także w piątek, chociaż wciąż będzie pochmurno i deszczowo. Taka aura utrzyma się aż do weekendu, ale  sobota zapowiada się wyjątkowo burzowo i niebezpiecznie.

Nie ma co jednak narzekać, zawsze może być gorzej. We Włoszech od weekendu kraj pustoszą zabójcze burze i spadł nawet grad wielkości pomarańczy.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze