18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza pogody zaskoczyła

Zima wróciła. W Polsce spadł śnieg

06.05.2019  15:17
Pogoda w górach - spadł śnieg i obowiązuje zagrożenie lawinowe
Pogoda w górach - spadł śnieg i obowiązuje zagrożenie lawinowe Fot: Grupa Podhalańska GOPR

Prognoza pogody na majówkę niejednej osobie wydawała się żartem. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia i zapowiadał intensywne opady śniegu. Niektórzy w to nie wierzyli, ale jednak stało się. W maju sypnęło w Polsce śniegiem.

Prognoza pogody w górach nie nastraja optymistycznie turystów. W nocy spadł śnieg i w Zakopanem leży kilkucentymetrowa warstwa białego puchu. Wybieracie się na urlop w Tatry i marzą wam się w tym tygodniu górskie wycieczki? Nie mamy dobrych wiadomości. W Tatrach i Beskidach obowiązuje zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia. Szczególnie niebezpiecznie jest na Babiej Górze.

Pogoda w górach

Chcieliście zobaczyć Kasprowy Wierch zimą, ale z jakiegoś powodu się nie udało? Nic straconego. Obecnie leży tam ponad metrowa warstwa śniegu, a temperatura spadła do 7 stopni Celsjusza poniżej zera. Tatrzański Park Narodowy ostrzega, by mieć się na baczności na oblodzonych i zasypanych szlakach, ale znając turystów, konieczne będą zapewne akcje ratunkowe TOPR.

Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia zimowego  – ostrzega Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Sytuacja pogodowa w Tatrach może się znacznie pogorszyć. IMGW zapowiada opady deszczu w górach.

śnieg w tatrach
Przeczytaj więcej
Komentarze