18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Zagrożenie dla życia"

Zabójcza pogoda. Theo zaatakuje dziś Polskę!

Wojciech Kozicki
21.07.2019  10:26
Pogoda w niedzielę - będą niebezpieczne zjawiska pogodowe!

Pogoda w niedzielę 21 lipca to niestety złe wiadomości. W godzinach popołudniowych da o sobie znać zatoka niżowa znad Morza Norweskiego o nazwie Theo. Szykujecie się na burze i deszcz. Będzie bardzo niebezpiecznie!

Prognoza pogody na niedzielę nie nastraja optymistycznie. Do południa będzie jeszcze w miarę spokojnie, przelotne burze i opady deszczu wystąpią jedynie lokalnie. Jednak jak podaje radiozet.pl, od południa temperatura wzrośnie nawet do 32 stopni Celsjusza. Uaktywni się wówczas chłodny front i pogoda zwariuje niemal w całej Polsce.

Pogoda w niedzielę - uwaga na burze!

W godzinach popołudniowych rozszaleją się burze mogące przerodzić w nawałnice. Spodziewane są też intensywne opady deszczu (15 – 30 litrów na metr kwadratowy) i bardzo silny wiatr, który może osiągnąć prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwe są zalania i podtopienia.

Ostrzeżenia meteorologiczne dla IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla następujących województw: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, opolskie i dolnośląskie. Ostrzega m.in., że pojawią się gradobicia.

Szczególnie niebezpiecznie będzie w województwie podkarpackim, świętokrzyskim, śląskim i lubelskim. Obowiązują tutaj alerty pogodowe drugiego stopnia. Niebezpieczeństwo będą stanowić m.in. burze z gradem. IMGW poDaje, że niebezpieczne zjawiska meteorologiczne będą stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi treść ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia od IMGW. (IMGW-PIB)

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej