18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wiosennie, ale mokro

Pogoda w piątek

28.03.2019  22:00
Piątek zapowiada się bardzo przyjemnie
Piątek zapowiada się bardzo przyjemnie Fot: Wikipedia

Po deszczach, wietrze i chłodzie, które towarzyszyły nam w ciągu ostatnich kilku dni, wreszcie będziemy mogli odetchnąć. Pogoda w piątek zapowiada się bardzo przyjemnie, choć może pojawić się lekki deszcz.

Ten tydzień nie przyniósł tak bardzo wyczekiwanej wiosny. Wręcz przeciwnie. Aura była bardziej zimowa, pełna chłodu, wiatru i deszczu a nawet śniegu. Tymczasem już w piątek poczujemy dużą pogodową ulgę.

Ciepły piątek

Najważniejsze, co  poprawi samopoczucie wielu ciepłolubnym osobom, to temperatura. Ta w piątek nie spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Co więcej, w wielu regionach kraju zobaczymy 12,13 a nawet 14 stopni. Najcieplej będzie w centralnej i zachodniej Polsce. We Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie termometry pokażą nawet 14 kresek powyżej zera. Podobnie, bo ok. 12-13 stopni, będzie w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Koszalinie i Warszawie. Nieco niższą temperaturę poczujemy w Łodzi, Kielcach, Olsztynie, Lublinie czy Rzeszowie. Najchłodniej piątek zapowiada się w Suwałkach, gdzie prognozowane temperatury zatrzymają się na ok. 7 stopniach.

Lekkie zachmurzenie

W przeważającej części kraju na niebie zobaczymy trochę chmur, ale nie zasłonią one całkowicie słońca. To będzie nam towarzyszyło przez sporą część dnia. Nie powinniśmy też obawiać się deszczu, choć pojawią się obszary, na których wystąpić może mżawka. Tej spodziewajmy się w Olsztynie i Suwałkach. Pozostała część kraju pozostanie sucha.

Będzie wiało

W piątek poczujemy również wiatr, ale nie będzie to już tak uciążliwe jak w poprzednich dniach. Na terenie całego kraju poczujemy powiewy o prędkości do 3-4 metrów na sekundę. Najmocniej zawieje w Koszalinie i Trójmieście, nawet do 6 metrów na sekundę.

Przeczytaj więcej
Komentarze