18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wideo jak z apokalipsy

Przez Polskę przeszedł kataklizm. "Taki grad może zabić"

12.06.2019  08:15
Grad i burze w Polsce - poważne zniszczenia i zagrożenie życia
Grad i burze w Polsce - poważne zniszczenia i zagrożenie życia Fot: Faceboook.com/Storm Chasers - Czerniejewo/Maciej Muda, Maria Kucharska

Prognoza pogody i złe wiadomości. W środę temperatura w Polsce jeszcze wzrośnie i będzie to dosłownie piekielny upał. Do tego znów pojawią się burze i grad. Niektóre regiony kraju już zostały spustoszone przez te zjawiska atmosferyczne, a w sieci pojawiły się zdjęcia ogromnych kul gradowych.

Pogoda jak z filmu katastroficznego „Pojutrze”. We wtorek 11 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim siał zniszczenie zabójczy grad. Zdjęcia kul gradowych o średnicy 10 centymetrów trafiły do internetu. Radiozet.pl pisze o wyrządzonych szkodach oraz budynkach i ulicach zamieniających się w rzeki. Opublikowano też dramatyczne nagranie wideo z gradobicia.

Region wygląda jak po bitwie. Pokazano zdjęcia samochodów w miejscowości Wojcieszyce, w których grad powybijał szyby. Takie gradobicie ostatni raz odnotowano w Polsce w 2011 roku.

Kataklizm w Polsce - grad jak z "Pojutrze"

Łowcy Burz informowali o tworzącej się superkomórce burzowej i możliwej trąbie powietrznej.

Miejscowość Łośno, taki grad może zabić – alarmowali Lubuscy Łowcy Burz na Facebooku.

Pogoda w środę

Pogoda w środę to burze i grad występujące jedynie lokalnie na północy Polski i okolicach Zielonej Góry. IMGW wydał jednak ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przez morderczym upałem. Specjaliści ostrzegają, że piekielna temperatura będzie odpowiedzialna za śmierć wielu Polaków, przyczyniając się m.in. do zawałów.

Grad i burze w Polsce - pogodowa apokalipsa?

grad 1
Przeczytaj więcej
Komentarze