18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w poniedziałek

Deszcz, chmury i ostrzeżenia IMGW

29.04.2019  07:54
Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy
Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy Fot: publicdomainpictures.net

Od intensywnych opadów deszczu, po przejaśnienia i ciepło. Tak prezentuje się prognoza pogody na poniedziałek. Są ostrzeżenia IMGW.

Pogoda w poniedziałek będzie typowo angielska. Termometry pokażą bowiem kilkanaście stopni, ale będzie deszczowo. W tej sprawie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku województw.

Ostrzeżenia IMGW na poniedziałek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu. Te mogą pojawić się w aż 10 województwach. W ciągu doby może spaść nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy.Takich warunków możemy spodziewać się w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim i podkarpackim. Jeśli chodzi o województwo lubelskie, podkarpackie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie – ostrzeżenia obowiązują we fragmentach województw, głównie tej południowej. Ostrzeżenia obowiązują do dzisiaj do godz. 20.00.

Z kolei w woj. śląskim i małopolskim obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. To oznacza, że może wzrosnąć poziomy rzek.

Deszcz i chmury w większości kraju

Co prawda ostrzeżenia IMGW obowiązują w części kraju, jednak na prawie całym jego obszarze możemy spodziewać się deszczu i sporej ilości chmur na niebie. Najmniej zagrożona opadami jest północ kraju, gdzie przewiduje się suchy, choć pochmurny poniedziałek.

Poniedziałek chłodniejszy

Jeśli zaś chodzi o temperaturę – w poniedziałek będzie ona mocno zróżnicowana. Różnica między skrajnymi wartościami na terenie Polski wyniesie 13 stopni Celsjusza. Z reguły termometry pokażą kilkanaście kresek. Najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie zaledwie 8 stopni. Tymczasem w Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu zobaczymy 21 kresek na termometrach. Podobna temperatura utrzyma się w całej centralnej części Polski. Im dalej na południe, tym będzie chłodniej. Nadal będzie to jednak kilkanaście stopni.

Przeczytaj więcej
Komentarze