18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w środę

Pochmurno i wietrznie. Może padać

26.03.2019  22:15
Środa w Polsce będzie zimna i wietrzna
Środa w Polsce będzie zimna i wietrzna Fot: Wikipedia

Pogoda w środę znów nie będzie nas rozpieszczać. Szaliki i czapki obowiązkowe. IMGW ostrzega przed oblodzeniami i silnym wiatrem.

Środa to kolejny dzień, kiedy przypomnimy sobie o zimowej aurze. Co prawda deszczu będzie już mniej niż wczoraj, ale wciąż będzie wiało a temperatura zatrzyma się na kilku stopniach. Pojawiły się też ostrzeżenia wydane przez IMGW.

W środę zimno i oblodzenia

Od 4 do 9 stopni Celsjusza pokażą termometry w środę. Najzimniej będzie na południowym krańcu kraju i na Suwalszczyźnie. W okolicach Zakopanego i Suwałk  temperatura w ciągu dnia osiągnie maksymalnie 4 stopnie.  Najcieplej, bo aż 9 kresek, pokażą termometry we Wrocławiu i Warszawie. W pozostałej części kraju od 6 do 8 stopni Celsjusza. Dodatkowo dla kilku województw pojawiły się ostrzeżenia związane z oblodzeniami. Dotyczą one województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

Będzie wiało

W całym kraju nadal będziemy spotykali się z mocniejszymi podmuchami wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenia związane z wiatrem. Obowiązują one w województwach: podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i lubelskim. W tych rejonach momentami prędkość wiatru może dochodzić nawet do 80 kilometrów na godzinę.

 Może padać na północy

Jedyną poprawę w stosunku do poprzedniego dnia mogą przynieść chmury. Na niebie pojawią się bowiem lekkie przejaśnienia. Ale w północno-zachodniej i północnej części Polski lepiej uzbroić się w parasole, gdyż przewidywane są tam opady deszczu. Pojawi się on m.in. w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście i Olsztynie. W pozostałej części kraju padać nie powinno.

Przeczytaj więcej
Komentarze