18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW

Grad, burze i śnieg. Pogoda w Polsce oszalała

14.05.2019  21:52
Prognoza pogody na 15 maja - niebezpieczne warunki pogodowe
Prognoza pogody na 15 maja - niebezpieczne warunki pogodowe Fot: Kuba Jurkowski/REPORTER

Pogoda w środę 15 maja nadal nie będzie piękna i wiosenna. Dzień będzie deszczowy i pochmurny, choć miejscami mogą wystąpić przejaśnienia. Spodziewane są także burze.

Prognoza pogody na środę to nadal jesienna aura. Temperatura będzie wynosić kilkanaście stopni, chociaż na Podkarpaciu może przekroczyć 20 stopni Celsjusza. Do tego w wielu miejscach będzie dość wietrzenie, a nad morzem może wiać nawet z prędkością 60 kilometrów na godzinę. Należy przygotować się też na niskie ciśnienie.

Ostrzeżenia meteorologiczne w górach

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, więc może zrobić się niebezpiecznie. W województwie lubelskim zagrożeniem będą burze i intensywne opady deszczu. Warunki pogodowe w górach również nie będą dobre – przygotujcie się na ulewy. W Tatrach znowu w maju może spaść śnieg, a na wschodzie kraju spodziewane są burze z gradem.

Opady deszczu, w południowej połowie kraju okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Na wschodzie kraju miejscami również burze, w trakcie których opady deszczu do 20 mm, możliwy również drobny grad – informuje IMGW.

IMGW ostrzega - w środę będą burze!
IMGW ostrzega - w środę będą burze! Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze