18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w środę

Idzie zimno i śnieg z deszczem

09.04.2019  22:21
Nadchodzi ochłodzenie
Nadchodzi ochłodzenie Fot: Flixbus

Piękna wiosenna pogoda na chwile opuści nasz kraj. W zamian pojawią się przymrozki a nawet śnieg i śnieg z deszczem.

Po kilku słonecznych i ciepłych dniach szykuje się załamanie pogody. Najgorsza sytuacja będzie w województwach centralnych oraz północno-zachodnich.

Zima wraca do Polski

Tam obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia, które mówią przede wszystkim o mrozie, który może pojawić się w nocy. Wydano je dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Obowiązują od 9 do 11 kwietnia do 8 rano. W pozostałych częściach kraju również szykuje się ochłodzenie.

Zimno i pochmurno

W środę pojawi się ochłodzenie. Najzimniej będzie na północy kraju. Termometry w Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku i Olsztynie pokażą od 6 do 8 stopni. Tymczasem w Suwałkach będą jedynie 4 stopnie. Nieco cieplej dzień zapowiada się w pozostałej części kraju. W Poznaniu, Toruniu czy warszawie odnotujemy 9 stopni Celsjusza. Z kolei w Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie temperatura zatrzyma się na 13 kreskach.

W całej Polsce przewidywane jest też częściowe zachmurzenie, co oznacza, że chmury przysłonią słońce. Najpogodniej będzie w centralnej Polsce. Na pozostałym obszarze zachmurzenie może być znaczne.

Uwaga na deszcz i śnieg

Niestety razem z ochłodzeniem i chmurami nad Polskę nadciągnął opady deszczu a nawet śniegu. Mogą ona pojawić się zarówno na północy jak i południu kraju. Śniegu, deszczu lub śniegu z deszczem możemy spodziewać się w Szczecinie, Koszalinie, Olsztynie czy Suwałkach, ale też w Zakopanem czy Przemyślu. W pozostałych regionach opadów nie przewidziano.

Przeczytaj więcej
Komentarze