18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w środę

Uwaga na wiatr. Będzie też deszcz

23.04.2019  22:15
W środę może wiać, ale będzie ciepło
W środę może wiać, ale będzie ciepło Fot: Pixabay

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. A w prognozie pogody na środę pojawia się także deszcz i wysokie temperatury.

O piasku znad Sahary, który dotarł do Polski razem z wiatrem, mówią już wszyscy. Tymczasem cały czas możemy spodziewać się silniejszych podmuchów wiatru, a także deszczu. Za to temperatury będą wysokie.

Uwaga na wiatr

Do 80 kilometrów na godzinę może wiać w kilku regionach w naszym kraju. Podobne porywy pojawiły się już we wtorek, a ich efektem były połamane drzewa czy zerwane banery reklamowe. Podobnie może być dzisiaj, choć wiatr będzie słabł. IMGW wydało w tej sprawie ostrzeżenia pierwszego stopnia, głównie dla województw północnych i części zachodnich. Silnych podmuchów możemy spodziewać się w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazruskim, mazowieckim i części lubelskiego. Ale dobra wiadomość jest taka, że wiatr z upływem czasu będzie słabnąć. To oznacza, że w środę późnym wieczorem powinno już być spokojnie.

Może padać

Silne podmuchy to nie jedyny żywioł, z jakim będziemy mieli do czynienia w środę. Może też pojawić się deszcz, choć nie będą to obfite opady. Mokro może zrobić się przede wszystkim na południu kraju. Opady prognozowane są w Jeleniej Górze, Opolu, Zakopanem, Przemyślu i Rzeszowie.

W środę słonecznie i ciepło

Na szczęście temperatura w środę pozostanie wysoka. W niektórych miejscach przekroczy nawet 20 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie zobaczymy tylko 15 stopni na termometrach. W pozostałych częściach kraju prognozowane są wyższe temperatury. W Lublinie termometry wskażą 17 stopni, a w Przemyślu i Gdańsku 18 stopni.  W innych częściach Polski temperatura wahać się będzie od 19 do nawet 22 stopni Celsjusza. Ta najwyższa wartość pojawi się we Wrocławiu i Zielonej Górze.

Obok wysokich temperatur pojawi się także sporo słońca. Co prawda według prognoz w środę możemy spodziewać się częściowego zachmurzenia, ale zza chmur dość często i obficie pojawiać się będzie słońce.

Przeczytaj więcej
Komentarze