18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złota afrykańska jesień

Zmiana pogody. Nadciąga antycyklon babiego lata

Wojciech Kozicki
01.09.2023  13:34
Pogoda na jesień. Szykują się upały i burze we wrześniu
Pogoda na jesień. Szykują się upały i burze we wrześniu Fot: Dawid Tatarkiewicz/East News

Pogoda we wrześniu pełna niespodzianek. Najnowsza długoterminowa prognoza pogody, jak to mówi młodzież, „ryje beret” i „czesze czerep”. Radio ZET zapowiada „antycyklon babiego lata”. 

Pogoda we wrześniu? Jest jak PiS, nie wiadomo czego się spodziewać, ale na pewno coś nam zabierze udając, że coś daje. Pierwsze prognozy długoterminowe opublikowane przez synoptyków na wrzesień 2023 to zapowiedź ochłodzenia z możliwymi uderzeniami ciepła. Czekają nas takie meteo niespodzianki, że chłopcom z Konfederacji hot dog w gardle stanie...

Pogoda w Polsce we wrześniu. Początek jesieni i ocieplenie

Jesienna aura i początek jesieni? Jak wyjaśnia Radio ZET, po 5 września nad Europą rozwijać się będzie tzw. antycyklon babiego lata, który zostanie z nami do początku października. Pogoda w pierwszych dniach wrześniach będzie się poprawiała, temperatury mogą jeszcze osiągnąć 30 stopni Celsjusza, a po 10 września w Polsce regularnie na termometrach będziemy widzieć ponad 25 stopni.

Amerykański model NOAA wskazuje na to, że wrzesień będzie ciepły, szczególnie na południu Polski. Jednocześnie do Polski nadciągnie wilgoć znad Morza Śródziemnego, przynosząc zachmurzenie.

Odchylenie średniej miesięcznej temperatury od normy wynieść ma 2 stopni Celsjusza na plus, podczas gdy średnia ta dla Krakowa i Rzeszowa wynosi nieco ponad 13 st. Celsjusza
- podają radiozet.pl i tvnmeteo.pl.

We wrześniu pogoda zaserwuje nam też przelotne opady oraz burze o umiarkowanym natężeniu. Średnia dobowa temperatura powietrza nie powinna utrzymywać się powyżej 15 stopni C.

Model GFS pokazuje, że w okolicach 5 i 10 września temperatura w Polsce może miejscami wzrosnąć nawet do 30 stopni Celsjusza. Na dużym obszarze kraju możemy spodziewać się grubo ponad 20 stopni. Wszystko za sprawą gorącego powietrza z Afryki- pisze Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje