18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW wydaje ostrzeżenia

Fala piekielnych upałów już w Polsce. Wtorek będzie naprawdę gorący

24.06.2019  21:52
Fala piekielnych upałów już nad Polską
Fala piekielnych upałów już nad Polską Fot: Shutterstock

Zapowiadana od kilku dni fala upałów właśnie przesuwa się nad Polskę. Jej kulminacja nastąpić ma w środę, ale już we wtorek będzie nieprzyjemnie gorąco.

Prawie 40 stopni w cieniu? Takie prognozy na najbliższe dni ma Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych. Na zachodzie Polski termometry pokazać mogą nawet około 37 stopni, ale to podobno "dopiero" w środę.

We wtorek ma być chłodniej, ale też nieznośnie gorąco. Na zachodzie kraju spodziewać powinniśmy się nawet 33 stopni Celsjusza!

Upalny wtorek

Najwyższe temperatury odnotujemy we wtorek na zachodzie kraju. Po południu w Zielonej Górze czy Lesznie aż 33 stopnie Celsjusza. W Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu 32, w Poznaniu, Opolu czy Koninie - 31.

Im bardziej na wschód, tym "zimniej". Najniższe temperatury w Suwałkach - 26 stopni - i Zakopanem - 25.

W upale wytchnienia nie dadzą ani wiatr, ani chmury. Zachmurzenie będzie niewielkie, a powiewy słabe. Jedynie w Tatrach zrobi się szaro i spadnie deszcz.

W środę jeszcze goręcej

Wtorek to jednak dopiero zapowiedź "piekła". W środę już w całym kraju będzie naprawdę upalnie. IMGW wydało (jak na razie) ostrzeżenia przed bardzo wysokimi temperaturami dla aż ośmiu województw. Synoptycy prognozują do 34 stopni Celsjusza i są optymistami. Według interaktywnej mapy Windy (podejrzeć można ją TUTAJ), na zachodzie Polski w środę może być nawet 36-37 stopni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej