18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

może być groźnie

Żar, lodowe kule z nieba i trąby powietrzne. Znowu pogodokalipsa!

19.07.2019  21:44
Żar, lodowe kule z nieba i trąby powietrzne. Znowu pogodokalipsa!
Żar, lodowe kule z nieba i trąby powietrzne. Znowu pogodokalipsa! Fot: Shutterstock

Wraca lato, a wraz z nim niebezpieczne burze, pioruny i grad. W weekend będzie gorąco, ale tez momentami groźnie.

Długo wyczekiwane lato powraca, a wraz z nim niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. W niedzielę w całej Polsce prognozowane są gwałtowne burze z gradem. W oba weekendowe dni - wysokie temperatury.

Pogoda w sobotę

Chmury i deszcz czekają nas już w sobotę, jeśli pojawią się burze, to tylko niewielkie. Opadów nie powinno być jednak dużo - według prognoz IMGW, popada przelotnie, jedynie na południowych krańcach i w pasie centralnym.

Wszędzie będzie za to ciepło, a nawet gorąco. Niemal wszędzie temperatury dojdą do 28-29 stopni Celsjusza. Nieco mniej 26-27, na północy i północnym wschodzie Polski.

Pogoda w niedzielę

Niedziela może być za to dość niebezpieczna. Na termometrach spodziewać się możemy od 25 stopni na północy Polski, przez 26-28 w pasie centralnym, po 29-30 na południu kraju.

W całej Polsce będzie mocno pochmurnie, z opadami deszczu i burzami. Lokalnie pojawić może się też grad, a w czasie wyładowań wiatr wiał będzie z prędkością do 70, a miejscami nawet 90 km/h!

Piekło znów nadciąga?

Co więcej, synoptycy prognozują nam kolejna pogodokalipsę. Silny wiatr może przynieść nam trąby powietrzne, a po weekendzie temperatury znów powędrują do 40 stopni Celsjusza!

Przeczytaj więcej
Komentarze