18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej zostańcie w domach

Pogodokalipsa stała się faktem! IMGW wydało mnóstwo alertów

08.08.2019  07:37
Pogodokalipsa stała się faktem! IMGW wydało mnóstwo alertów
Pogodokalipsa stała się faktem! IMGW wydało mnóstwo alertów Fot: Adam Staskiewicz/East News

Pogodokalipsa, którą zdarzało nam się wieszczyć, stała się faktem. Niebezpieczna aura ogarnęła całą Polskę - IMGW masowo ostrzega. 

Dziś pogoda będzie stwarzać duże niebezpieczeństwo. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali wiele alertów, dla kilku regionów kraju - będzie naprawdę bardzo niekomfortowo. 

Uważajcie na siebie!

Alerty pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i intensywnym deszczem IMGW wydało dla województw: podkarpackiego, mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i podlaskiego. 

Według prognoz na tych terenach mogą wystąpić gwałtowne burze z opadami sięgającymi od 30 do 40 l/mkw., lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 km/h. Pojawić się może również grad.

Temperatura maksymalna na jaką możemy dziś liczyć to 26 stopni Celsjusza. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (popularne RBC) również ostrzega przed burzami. Przypominają, że w czasie ich trwania nie należy przebywać pod drzewami i na otwartej przestrzeni. Jeżeli to możliwe - lepiej pozostańcie dziś w domach. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej