18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ekstremalne zagrożenie"

Pożary w Polsce. IMGW ogłasza CZARNY ALERT

Wojciech Kozicki
01.06.2023  19:44
Pożary w Polsce. IMGW ogłasza CZARNY ALERT i ekstremalne zagrożenie
Pożary w Polsce. IMGW ogłasza CZARNY ALERT i ekstremalne zagrożenie Fot: IMGW-PiB, TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Alerty RCB i ostrzeżenie IMGW! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ogłosił czerwony i czarny alert oraz „ekstremalne zagrożenie”. Uwaga na POŻARY W LASACH!

Ostrzeżenia IMGW obejmujące niemal wszystkie województwa w Polsce. Instytut ostrzega przed „ekstremalnym zagrożeniem” związanym z pożarami w lasach. Alerty jak na razie wydano na czwartek 1 czerwca i piątek 2 czerwca 2023 roku.

Na opublikowanych mapach większość województw jest w kolorze czarnym oraz czerwonym. Oznacza to ekstremalne i bardzo wysokie zagrożenie lasów pożarami

- pisze Radio ZET.

Pożary w lasach. Ostrzeżenia IMGW

Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW na Twitterze, w czwartek najwyższe poziomy zagrożenia występują w pasie od Zachodniopomorskiego, Lubuskiego przez centrum kraju, aż do wschodu. Na południu Polski zagrożenie pożarowe jest średnie.

W piątek zagrożenie pożarami będzie jeszcze większe. Należy zachować szczególną ostrożność!

Sytuacja pożarowa w Polsce dosłownie się zaognia. Od 27 do 31 maja strażacy wyjeżdżali do 40 - 60 pożarów w lasach dziennie. Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że od początku roku odnotowano już 1 tys. 413 pożarów lasów, najwięcej w maju – ponad 1 tys.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje