18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy będą się smażyć

Wraca zabójcze lato! W Polsce rozpęta się piekło

26.08.2019  09:37
Prognoza pogody na koniec wakacji - będzie gorąco!
Prognoza pogody na koniec wakacji - będzie gorąco! Fot: Daniel Bodzenta/East News

Jesień i koniec wakacji coraz bliżej, a do Polski wraca upalne lato. Prognoza pogody to jednak nie tylko afrykańskie upały, ale też niebezpieczne burze i zabójczy grad.

Pogoda w Polsce znowu zrobi się upalna i niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla kilkunastu województw. Temperatura w tym tygodniu może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza.

W wielu miejscach mogą też wystąpić gwałtowne burze z gradem. Szczególnie na baczności powinny się mieć osoby przebywające w Tatrach i planujące górskie wycieczki. Ostatnia burza nad Giewontem zabiła kilka osób, ale ludzie i tak wchodzą tam mimo zakazu i zagrożeń, przy okazji niszcząc krzyż.

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi „powodującymi duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. Przed wyjściem na górskie szlaki warto więc sprawdzać prognozę pogody i korzystać z aplikacji, by uniknąć przykrych niespodzianek i zagrożeń podczas wędrówki.

Polsatnews.pl informuje, że upalnie będzie przez cały tydzień. Spodziewane są również opady deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może osiągnąć rozmiary do 3 centymetrów. Może wiać z prędkością 90 kilometrów na godzinę, a wichury mogą zrywać linie energetyczne.

Ostrzeżenia IMGW - prognoza pogody
Ostrzeżenia IMGW - prognoza pogody Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze