18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w czwartek

Lato atakuje Polaków. Ostrzeżenia IMGW

05.06.2019  21:45
Atak lata - IMGW wydał wydał ostrzeżenia meteorologiczne
Atak lata - IMGW wydał wydał ostrzeżenia meteorologiczne Fot: Clemens Humeniuk/East News/Panther Media

Wiosna się skończyła, czas na gorące lato. Prognoza pogody na czwartek 6 czerwca to dobre wiadomości dla osób, które lubią upał, duchotę i opalanie. Będą też jednak nieprzyjemne niespodzianki.

Pogoda w czwartek będzie rozpieszczać Polaków. Niemal w całym kraju żar poleje się z nieba. Nie obejdzie się jednak bez nieprzyjemnych niespodzianek. Na wschodzie kraju pojawi się lekkie zachmurzenie, a miejscami (Białystok, Suwałki, Lublin) może spaść deszcz i pojawią się burze.

Tatry, Zakopane - warunki pogodowe w górach

Podobnie może być też w Zakopanem. Warto przed wyjściem na szlak w Tatrach sprawdzić warunki pogodowe w górach. Mogą się przydać również filmy na YouTube, mówiące co zrobić gdy w górach zaskoczy nas burza.

Jelenie Góra powinna również przygotować się na burze w czwartek. Spadnie także grad.

Temperatura w czwartek i ostrzeżenia meteorologiczne

Sezon na opalanie czas zacząć. Temperatura w czwartek przekroczy 30 stopni Celsjusza. Jak podaje IMGW.pl, najgoręcej będzie w takich miejscach jak np. Koszalin i Gorzów Wielkopolski.

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Są to głównie ostrzeżenia przed upałem, które obowiązują w niemal w połowie Polski. W województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim IMGW ostrzega także przed gradem.

Lato atakuje Polaków
Lato atakuje Polaków Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze