18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia dla 5 województw! Jaki będzie pierwszy dzień zimy?

Redakcja
21.12.2018  09:20
pogoda odwilż piątek
pogoda odwilż piątek Fot: JACEK RAJKOWSKI/REPORTER

Prognoza pogody na piątek 21 grudnia. Pierwszy dzień zimy w większej części kraju rozpoczął się opadami śniegu przechodzącymi w deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty w związku z niebezpieczną sytuacją na drogach.

Od piątku należy spodziewać się stopniowego wzrostu temperatur. Temperaturę odczuwalną obniżać może jednak silny wiatr, który utrzyma się co najmniej do niedzieli.

Najchłodniej będzie dziś na wschodzie kraju. Tam termometry pokażą od 0 do 1 st. Celsjusza. 2 st. w Warszawie, 3 st. w Krakowie i na Śląsku, 4 w centrum i w Poznaniu, do maksymalnie 6 na zachodzie.

Od rana możliwe będą opady marznącego deszczu, które przyczynią się do powstawania gołoledzi. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem. W związku z zagrożeniem IMGW wydał alerty pierwszego stopnia dla województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na święta

Czytaj także