18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga, kierowcy! Ostrzeżenia IMGW dla 5 województw

Redakcja
07.12.2018  09:29
pogoda piątek 7 grudnia
pogoda piątek 7 grudnia Fot: Jan KUCHARZYK/East News

Prognoza pogody na piątek 7 grudnia nie wygląda optymistycznie. W nocy z czwartku na piątek w wielu regionach spadł śnieg, doprowadzając do trudnych warunków drogowych o poranku.

Piątek zapowiada się deszczowo. Niebo pokryje się ciemnymi chmurami we wszystkich regionach – bez wyjątku. Najintensywniejsze opady deszczu spodziewane są na północy kraju, ale mokro będzie również w pozostałych regionach.

W związku z możliwością wystąpienia marznących opadów IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W piątek w całej Polsce powieje też silniejszy wiatr – do 60 kilometrów na godzinę. Temperatura to od 3-4 stopni na północy, na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 7-8 stopni Celsjusza w centrum i na południu, do nawet 11 na zachodzie kraju. Ale, uwaga. Przez wysoką wilgotność temperatura odczuwalna może być niższa.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda długoterminowa na święta 2018. Kiedy spadnie śnieg?

Czytaj także
Przeczytaj więcej