18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poniedziałek pod znakiem chmur i FATALNEGO powietrza. Normy przekroczone o nawet 600%

Redakcja
17.12.2018  08:56
smog pogoda poniedziałek
smog pogoda poniedziałek Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Prognoza pogody na poniedziałek nie jest optymistyczna. W zdecydowanej części kraju będzie pochmurno i chłodno. Co więcej, od rana w wielu miejscach dusi smog. 

Poniedziałek 17 grudnia w niemal całym kraju upłynie pod znakiem chmur i przelotnych opadów śniegu. Poprószy głównie w północnych regionach Polski. Na południu możliwe przejaśnienia.

Temperatura w poniedziałek to od -2 st. Celsjusza na Podkarpaciu, przez 0 st. na Mazowszu i Pomorzu, do maksymalnie 3 st. powyżej zera na Dolnym Śląsku. Wysoka wilgotność powietrza sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa.

Smog w poniedziałek

W wielu miejscach kraju od rana dusi smog. Najgorzej jest dziś na południu. Stacja pomiarowa przy al. Krasińskiego w Krakowie wskazała o poranku normy pyłu PM2.5 przekroczone o 598%. Przez cały dzień w stolicy Małopolski można korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Ale źle jest też na Śląsku. W Katowicach poziom pyłu PM2.5 przekroczył 515%. 

ZOBACZ TEŻ: Mieszkaniec Rybnika pozwał Polskę przez smog

Czytaj także
Przeczytaj więcej