18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega. Pogoda pokrzyżuje weekendowe plany

Redakcja
07.12.2018  23:28
pogoda weekend grudzien
pogoda weekend grudzien Fot: East News

Najbliższe dni zapowiadają się wyjątkowo nieprzyjemnie. Pogoda zdecydowanie nie będzie nas rozpieszczać.

Przed nami pochmurny weekend z intensywnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Synoptycy zapowiadają, że większych przejaśnień można spodziewać się najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia.

Pogoda na sobotę 8 grudnia

Weekend rozpocznie się pochmurno. W sobotę niebo w niemal całym kraju przykryją gęste chmury, z których spadnie sporo deszczu. Jedynie mieszkańcy zachodniej części kraju mogą po południu liczyć na niewielkie rozpogodzenia. Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i marznącymi opadami obowiązują o poranku w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Temperatura wciąż powyżej grudniowej normy. Na termometrach od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 stopni w centrum, do nawet 9 stopni na Dolnym Śląsku.  

Pogoda na niedzielę 9 grudnia

Niedziela nie zapowiada się lepiej. W całej Polsce weekend zakończy się ponuro i deszczowo. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 3 stopni na Suwalszczyźnie, przez 6 w centrum, do 8 stopni na Dolnym Śląsku. Uwaga, może silniej powiać, a to spowoduje, że odczuwalna temperatura będzie niższa.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na święta 2018. Spadnie śnieg w Boże Narodzenie?

Czytaj także