18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niż Marielou przyniesie śnieg. Ostrzeżenia IMGW dla 5 województw

Redakcja
11.12.2018  09:03
śnieg pogoda wtorek
śnieg pogoda wtorek Fot: Marek MICHALAK/East News

Prognoza pogody na wtorek 11 grudnia. Nad Polskę dotarł niż Marielou znad Skandynawii, a wraz z nim chłodniejsze powietrze i wiatr.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają we wtorek przed niekorzystnymi warunkami drogowymi i opadami śniegu. Niebezpiecznie będzie dziś w 5 województwach. Alerty I stopnia przed oblodzeniami wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w południowych powiatach województwa dolnośląskiego. Tam może spaść nawet 20 centymetrów śniegu. Ale poprószyć może też w pozostałych częściach kraju – zwłaszcza na wschodzie. Na zachodzie możliwe opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura we wtorek w całym kraju nieco spadnie. Najmniej na termometrach zobaczą mieszkańcy Suwalszczyzny – 1 st. Celsjusza. 2 st. w centrum, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, 3 st. w Wielkopolsce, 4 st. na Dolnym Śląsku do 5 st. na Ziemi Lubuskiej. Uwaga, w nocy możliwe delikatne przymrozki!

ZOBACZ TEŻ: 

Czytaj także