18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

We wtorek groźnie. IMGW wydał ostrzeżenia

Redakcja
18.12.2018  09:16
pogoda wtorek
pogoda wtorek Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Prognoza pogody na wtorek 18 grudnia. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu. We wtorek dokuczać będzie też dramatyczna jakość powietrza.

We wtorek i w kolejnych dniach aura będzie sprzyjać powstawaniu gołoledzi. W związku z niekorzystnymi warunkami drogowymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Na przejaśnienia mogą dziś liczyć mieszkańcy wschodnich regionów. Ale tam też najchłodniej. Od -2 st. Celsjusza w Suwałkach i Lublinie, -1 st. w Rzeszowie, Warszawie i na Pomorzu, przez 0 w centrum i na południu kraju. Najcieplej na zachodzie. Do 3 st. powyżej zera pokażą termometry we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

Smog w Polsce we wtorek

Polska w dalszym ciągu spowita jest smogiem. Najgorszym powietrzem oddychają dziś mieszkańcy Kielc (o godz. 7 normy pyłu PM2.5 przekroczone o 502%), Krakowa (421%), Lublina (346%) i Poznania (388%).

Co to jest smog? Jak szkodzą pyły PM2,5 i PM10?

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, które powstaje na skutek zanieczyszczenia powietrza – najczęściej pyłami zawieszonymi PM2,5 i PM10. Takie zanieczyszczenie jest groźne dla zdrowia, bo w powietrzu znajdują się wówczas mikroskopijne zanieczyszczenia, które przedostają się do organizmu z każdym oddechem. Powodują więc problemy z układem oddechowym, ale mogą też prowadzić do zaburzeń układu krwionośnego czy powstawania nowotworów.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na święta 2018. Będzie śnieg w Boże Narodzenie?

Przeczytaj więcej
Komentarze