18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza na 21 maja

Pogoda dzisiaj oszaleje. Będzie bardzo niebezpiecznie

20.05.2019  21:21
Pogoda we wtorek - IMGW ostrzega, będzie bardzo niebezpiecznie
Pogoda we wtorek - IMGW ostrzega, będzie bardzo niebezpiecznie Fot: East News

Pogoda we wtorek 21 maja znowu będzie fatalna. Prognoza to niemal same złe wiadomości. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne, będzie niebezpiecznie.

Prognoza pogody na wtorek 21 majatemperatura w niemal całej Polsce przekroczy 20 stopni Celsjusza. Nie będzie to jednak dobry dzień na opalanie. W wielu regionach kraju niebo będzie zachmurzone, spodziewane są także burze i intensywne opady deszczu. Lokalnie pojawi się również grad.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, w woj. podkarpackim do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17°C, 18°C na południowym wschodzie i wybrzeżu do 25°C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenia IMGW

Dla wielu województw obowiązują ostrzeżenia meteorologicznej pierwszego i drugiego stopnia. W województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim będzie szczególnie niebezpiecznie. Jak ostrzega IMGW, „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.”

Pogoda we wtorek - ostrzeżenia IMGW
Pogoda we wtorek - ostrzeżenia IMGW Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze