18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powrót zimy

Deszcz, śnieg i wiatr. Pogoda w Polsce oszalała

06.05.2019  21:42
Prognoza pogody na wtorek - zima i jesień wróciły
Prognoza pogody na wtorek - zima i jesień wróciły Fot: Piotr Korczak/REPORTER/East News

Prognoza pogody na wtorek to złe wiadomości dla osób tęskniących za wiosną. Zapowiada się chłodny i pochmurny dzień. W niektórych rejonach Polski spadł nawet śnieg.

Pogoda we wtorek 7 maja będzie jesienna, a na południu kraju wróciła zima. Jak podaje IMGW, niemal w całej Polsce będzie pochmurnie, a temperatura nie przekroczy 13 stopni Celsjusza. Na północy kraju dodatkowo będzie wiał silny wiatr.

Warunki pogodowe w górach

Szczególnie nieprzyjemnie i niebezpiecznie będzie w górach. Nie dość, że spadł tam śnieg i na szlakach zalega jego kilkucentymetrowa warstwa, to zapowiadane są obfite opady deszczu. Wciąż obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. We wtorek w wyższych partiach może wiać z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.

Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia zimowego – ostrzega Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Co prawda w środę temperatura wzrośnie w całej Polsce, ale i tak do końca tygodnia będzie deszczowo. W weekend należy spodziewane są również burze.

pogoda 123
pogoda 123 Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze