18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zero dobrych wiadomości

Prognoza pogody przeraża. Deszcz, grad, wiatr i burze

28.05.2019  21:16
Prognoza pogody przeraża. Deszcz, grad, wiatr i burze
Prognoza pogody przeraża. Deszcz, grad, wiatr i burze Fot: Pixabay

Prognoza pogody jak z koszmaru? Niestety, to prawda. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Czeka nas zmaganie się z deszczem, gradem, wiatrem i burzami.

W ostatnich dniach pogoda nie ma nic wspólnego z pięknym majem, jaki znamy z piosenek i filmów. Jest chłodno, ponuro, a nawet niebezpiecznie. Większa część kraju objęta jest ostrzeżeniami IMGW, a spora część obywateli otrzymuje alerty RCB ostrzegające ich przed niebezpieczeństwami ze strony natury.

Prognoza pogody nas nie rozpieszcza

Burze ogarnęły całą Polskę. Prognoza pogody jasno pokazuje, że w najbliższym czasie najbardziej intensywne zjawiska atmosferyczne tego typu wystąpią na krańcach południowo-wschodnich krańcach kraju. 

Punktowym zagrożeniem będą zaś bardzo silne opady deszczu - od 20 mm do 30 mm. Porywy wiatru mogą zaś sięgać 70 km/h, a co najgorsze możliwe jest, że znowu pojawi się grad. Miejmy nadzieję, że nie tak potężny jak ten, który jakiś czas temu pojawił się w Rosji. 

To naprawdę już silny wiatr, który może powodować szkody, dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim, jeżeli możemy, zostańmy w domu. W czasie burzy zawsze bezpieczniej jest w środku. Pamiętajmy też, żeby zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które są na balkonach, na parapetach, na podwórkach – różnego rodzaju doniczki, meble ogrodowe, które porwane przez wiatr, mogą nas ranić - podkreślała w Radiu Zet Anna Adamkiewicz, szefowa Wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak przestrzega IMGW - lokalnie mogą pojawić się nawet trąby powietrzne. Wychodząc z domu zachowajmy szczególną ostrożność!

Czytaj także
Przeczytaj więcej