18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW

Lato atakuje. To będzie niebezpieczny piątek

06.06.2019  21:42
Prognoza pogody na piątek 7 czerwca - będzie burzowo, sypnie grad
Prognoza pogody na piątek 7 czerwca - będzie burzowo, sypnie grad Fot: Kuba Jurkowski/REPORTER /East News

Pogoda na piątek – lato nadal będzie dominować w Polsce, chociaż temperatura będzie niższa, niż w czwartek. IMGW ostrzega, że miejscami może zrobić się niebezpiecznie.

Prognoza pogody w piątek 7 czerwca to wciąż lato, choć nie takie piękne jak w poprzednie dni. Temperatura maksymalnie wyniesie 28 stopni Celsjusza w Suwałkach i Białymstoku. Może to być jednak kiepski dzień na opalanie, bo niemal w całym kraju spodziewane jest zachmurzenie.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla większości województw. Spodziewane są opady deszczu i burze. W województwie dolnośląskim, gdzie wydano ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia, będzie najbardziej niebezpiecznie – spodziewane są tam burze z gradem. Niebezpiecznie może podnieść się tam stan wody (ostrzeżenia hydrologiczne).

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu również burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23°C na zachodzie do 28°C na wschodzie, chłodniej na wybrzeżu - od 18°C do 22°C. Wiatr przeważnie słaby, we wschodniej połowie kraju południowo-wschodni i południowy, w zachodniej zmienny, nad morzem północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h – informuje IMGW.

TVN Meteo ostrzega, że z południowego wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany wiatr. W burzach porywy dojdą do 90 km/h

Pogoda w górach - Tatry

TPN ostrzega, że warunki pogodowe w górach niekoniecznie będą sprzyjać wyjściu na szlaki. W Zakopanem spodziewane są burze. Przejdą nad takimi miejscami jak Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów Polskich i Morskie Oko.

Burzowa pogoda w piątek
Burzowa pogoda w piątek Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze