18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza pogody na sobotę

Ostrzeżenia IMGW. Wystąpią niebezpieczne zjawiska

Wojciech Kozicki
15.03.2019  22:42
Pogoda w sobotę - IMGW wydał ostrzeżenia przed wiatrem
Pogoda w sobotę - IMGW wydał ostrzeżenia przed wiatrem Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Pogoda w sobotę będzie deszczowa i wietrzna w całej Polsce. W wielu miejscach zrobi się bardzo niebezpiecznie. IMGW ostrzega, że mogą wystąpić zjawiska meteorologiczne zagrażające życiu.

Prognoza pogody na sobotę to niemal same złe wiadomości. Prawie w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia od IMGW. W województwie zachodniopomorskim będzie szczególnie niebezpiecznie. Wydano alerty drugiego stopnia z powodu silnego wiatru.

Uwaga - wichury!

Na wybrzeżu prędkość wiatru może przekroczyć 100 kilometrów na godzinę. W pozostałej części kraju może to być 60-90 kilometrów na godzinę.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia (IMGW-PIB)

Temperatura w sobotę również będzie pozostawiać wiele do życzenia. Pogodynka.pl podaje, że w całym kraju nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Spodziewane są także opady deszczu i zachmurzenie.

Przeczytaj więcej
Komentarze