18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda we wtorek

Ostrzeżenia IMGW. W Polsce będzie niebezpiecznie

13.05.2019  21:55
Pogoda na wtorek - będzie jesiennie i niebezpiecznie
Pogoda na wtorek - będzie jesiennie i niebezpiecznie Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Prognoza pogody na wtorek nie przyniesie pięknej wiosny i nie ma co spodziewać się ocieplenia. Nadal będzie jesiennie, a miejscami zrobi się niebezpiecznie, więc IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne.

Pogoda we wtorek to niezbyt dobre wiadomości. Temperatura maksymalna ma wynieść w kraju jedynie 12-18 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Suwalszczyźnie i na Podlasiu. W wielu regionach Polski spodziewane są opady deszczu i wiatr wiejący z prędkością do 45 kilometrów na godzinę.

Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach wiatr w porywach do 75 km/h – alarmuje IMGW.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. W województwie śląskim, podkarpackim i małopolskim intensywne opady deszczu mogą stanowić poważne zagrożenie. Alerty obowiązują do 15 maja.

Pogoda w górach

Południe kraju będzie zmagać się także z silnym zachmurzeniem. W górach dodatkowo należy spodziewać się znowu opadów śniegu. Zakopane w maju już doświadczył tego zjawiska i majówkę zrobiło się tam biało.

Przeczytaj więcej
Komentarze