18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą krwiste zachody słońca

Niezwykła chmura nad Polską

Wojciech Kozicki
23.04.2019  08:53
Pomarańczowa chmura znad Sahary - pył nadciąga nad Polskę
Pomarańczowa chmura znad Sahary - pył nadciąga nad Polskę Fot: Mint Images RM/Frans Lanting/East News

Pogoda w Polsce w ostatni tydzień kwietnia przyniesie zmiany warunków atmosferycznych. Należy przygotować się na ograniczoną widoczność, pył w powietrzu i "brudny deszcz". Nad Polskę nadciąga piasek znad Sahary.

Ostatni tydzień kwietnia przyniesie zmianę pogody i zaskakujące zjawisko atmosferyczne. Pustynny pył znad Sahary dociera nad Polskę i miesza się z opadami. Jak podaje wyborcza.pl, we wtorek obejmie południowe rejony Polski, a w środę wystąpi w całym kraju. Spadnie tzw. „brudny deszcz” przypominający błoto, a niebo może stać się pomarańczowe.

Zobacz także

Burza piaskowa w Polsce - złe wiadomości dla alergików

Twojapogoda.pl uspokaja, że chociaż w powietrzu będą znajdować się tony pustynnego piasku i pyłu, nie jest to zjawisko niebezpieczne. Kiedyś jednak, gdy go nie rozumiano, uznawano to za zwiastun końca świata. Chociaż cywilizacja nie jest zagrożona, to z powodu „pomarańczowej mgły” problemy mogą mieć alergicy.

Pył saharyjski nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Obecności pyłu, w Polsce możecie upatrywać już od dzisiaj. Warto obserwować najbliższe zachody słońca, które dzięki obecności pyłu mogą być wyjątkowo krwiste - pojawiła się informacja w mediach społecznościowych.

Ocieplenie w Polsce

Koniec tygodnia przyniesie znaczne ocieplenie. W piątek temperatura może wynieść prawie 30 stopni Celsjusza.

Pył znad Sahary pojawiał się w Polsce wielokrotnie. Podobne zjawisko wystąpiło w kwietniu 2018 roku, gdy na samochodach i oknach pojawił się żółty osad.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze