18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciężki weekend?

ŚNIEG i deszcz ze śniegiem. Atak zimy w kraju

18.11.2022  16:11
Zima atakuje w Polsce
Zima atakuje w Polsce Fot: Albin Marciniak/East News

Zima zaatakuje! Każdy, kto marzył w ciepłym, późno listopadowym weekendzie może te marzenia pożegnać. Będzie ponuro, zimno i nieprzyjemnie. Tak wygląda pogoda o tej porze roku w naszym kraju.

Atak zimy pierwszy raz w tym roku? Tak! Tuż za naszymi plecami czai się najprawdziwsze załamanie pogody. Najbliższe dni sprawią, że zapomnimy o wyjątkowo ciepłej i złotej jesieni. Zamiast tego otrzymamy namiastkę najprawdziwszej zimy. Opady śniegu i oblodzenie mogą się solidnie dać we znaki kierowcom. 

Liczyliście na ciepły weekend? Absolutnie nie ma takiej możliwości!

Atak zimy w Polsce na weekend

Trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, żeby nie uczynić sobie niepotrzebnej krzywdy. Miejmy nadzieję, że wszyscy Polacy są na to, chociaż mentalnie gotowi. To wiele ułatwi.

Piątek przyniesie nam prawdziwy atak zimy. Będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem, a termometry wskażą nawet -9°C. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni.

Miejscami, głównie na południu, wschodzie i krańcach północnych opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 cm

- podaje IMGW.

Niestety, śnieg będzie szybko topniał, co przyczyni się do utrudnień na drodze. Życzymy rozsądku i bardzo dużo zdrowia! Polowi też czujemy powiew zimy w powietrzu.

Czytaj także