18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Frontalne uderzenie

Śnieg ZASYPIE CAŁY KRAJ?!

22.11.2022  14:04
Atak zimy i śnieg w całej Polsce?
Atak zimy i śnieg w całej Polsce? Fot: Maciek Jonek/REPORTER

Zmasowany atak zimy już wkrótce! Warunki pogodowe nie będą nas zachęcały do radosnych aktywności na świeżym powietrzu. Szykuje się niezłe ochłodzenie!

Atak zimy pierwszy raz w tym roku? Tak! Tuż za naszymi plecami czai się najprawdziwsze załamanie pogody. Na drogowy i atmosferyczny armagedon przygotowuje nas IMGW. W końcu grudzie już się do nas zbliża wielkimi krokami!

Najbliższe dni sprawią, że zapomnimy o wyjątkowo ciepłej i złotej jesieni. Czas przestawić myślenie na zimowe tory! Zamiast tego otrzymamy namiastkę najprawdziwszej zimy. Opady śniegu i oblodzenie mogą się solidnie dać we znaki kierowcom. 

Atak zimy w Polsce swoje robi!

Trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, żeby nie uczynić sobie niepotrzebnej krzywdy. Miejmy nadzieję, że wszyscy Polacy są na to, chociaż mentalnie gotowi. Tym bardziej że tym razem będzie to zima czasów kryzysu - gdzie ogrzewanie nie przyjdzie tak łatwo, jak zazwyczaj.

Jak się okazuje do naszego kraju 24 listopada dotrze kolejna w tym sezonie śnieżyca. Będzie ona związana z niżem, który z rejonu Włoch przemieści się nad Bałkany, a później nad Ukrainę. Strefa frontu atmosferycznego z nim związana spowoduje kolejny atak zimy. Miejscami spadnie od 1 cm do nawet około 13 cm śniegu. 

Ulepimy bałwana?

Czytaj także