18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potężna burza śnieżna w USA. 1 osoba nie żyje, 300 tys. bez prądu

Redakcja
10.12.2018  13:59
burza śnieżna usa
burza śnieżna usa Fot: twitter.com/harvell3_shane

Zima zaskoczyła mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W wyniku weekendowych śnieżyc zginęła co najmniej 1 osoba. Służby ostrzegają, że niebezpieczeństwo jeszcze nie minęło.

Potężna burza śnieżna przeszła w niedzielę przez południowy wschód Stanów Zjednoczonych – donosi CNN. W wielu miejscach Karoliny Południowej i Północnej, Georgii, Alabamy, Tennessee oraz Wirginii spadło do tej pory nawet 30 centymetrów śniegu.

Podczas niedzielnej śnieżycy zginęła co najmniej 1 osoba – to kierowca, na którego samochód przewróciło się drzewo. Pasażer z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. W poniedziałek ponad 310 tysięcy odbiorców wciąż jest pozbawionych prądu.

Jak poinformowały służby, tylko w niedzielę, w ciągu 11 godzin, odnotowano ponad 500 kolizji i wypadków. Warunki pogodowe uniemożliwiły start ponad tysiąca samolotów. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków sytuacja w najbliższych godzinach nie ulegnie znacznej poprawie, łączna suma opadów ma wynieść nawet pół metra.

Czytaj także