18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiatr porywa ludzi

Tajfun Faxai niszczy i zabija. Kataklizm z piekła!

Wojciech Kozicki
09.09.2019  17:25
Japonia i huragan Faxai  - kataklizm jak z piekła!
Japonia i huragan Faxai - kataklizm jak z piekła! Fot: Twitter

Huragan Dorian spowodował apokalipsę na Bahamach i obecnie pustoszy wybrzeże USA. Tymczasem kolejny kataklizm jak z filmu katastroficznego sieje śmierć. Tym razem horror rozgrywa się w Japonii, gdzie tajfun Faxai niszczy wszystko na swojej drodze.

Japonia i przerażający kataklizm w okolicach Tokio. Jak podaje BBC, huragan Faxai pozbawił już prądu 900 tys. domów, a wiatr wieje z prędkością 210 kilometrów na godzinę. Całe miasto Kanagawa zostało odcięte od elektryczności, a władze ostrzegają, by ludzie nie wychodzili na zewnątrz. Trwa paraliż komunikacyjny w kraju, bo odwołano ponad 130 lotów. Ewakuowano ponad 5 tys. osób.

Wiadomo już, że są ofiary śmiertelne. Starsza kobieta została porwana przez wiatr, który cisnął ją w ścianę budynku. Została znaleziona nieprzytomna i przewieziona do szpitala, ale nie udało jej się uratować.

Japońskie media podają, że w mieście Ichikawa wiatr trząsł budynkami, a ulice zostały zalane przez deszcz. Ostrzegano też przed zabójczymi osuwiskami oraz wysokimi falami. Theguardian.com pisze o wywracanych samochodach, wyrywanych znakach i latających dachach budynków.

Aktualnie tajfun Faxai cofa się w kierunku Pacyfiku, ale władze nadal ostrzegają Japończyków, że kataklizm może zabijać i powodować ogromne zniszczenia.

Zobacz także

logo Tu się dzieje