18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa w weekend

Trąba powietrzna uderzyła w Polsce. To zapowiedź piekła!

Wojciech Kozicki
12.07.2019  16:32
Województwo łódzkie i trąba powietrzna - w weekend może być gorzej!
Województwo łódzkie i trąba powietrzna - w weekend może być gorzej! Fot: Youtube.com/Tomasz Strulak

Pogoda w Polsce szaleje. Najpierw Polaków katują upały z piekła rodem, by nagle w lipcu wróciła jesień i zniszczenia siał „grad morderca”. Pojawiło się także inne zabójcze zjawisko – przez polską wieś przeszła trąba powietrzna!

Prognoza pogody w Polsce to ostatnio loteria. Jak nie żar lejący się z nieba, to sypie mega gradem, albo grzmi i wiatr urywa głowę. 10 lipca w województwie łódzkim w gminie Lutomiersk w okolicach miejscowości Puczniew-Zofiówka pojawiła się nawet trąba powietrzna.

Jak podaje „Super Express”, nikomu nic się nie stało, a żywioł nie uszkodził budynków i samochodów. Ucierpiały jedynie zbiory i drzewa na odcinku ok. kilometra. Autor filmu, który opublikował wideo z trąbą powietrzną w sieci, ocenił jej siłę na F0 w skali Fujity. Portal fanipogody.pl podaje, że powstanie krótkiego tornada było związane z burzą superkomórkową.

W piątek pogoda wydaje się spokojna i zanosi się na powrót lata. To jednak cisza przed burzą, w Polsce w sobotę może rozpętać się pogodowe piekło.

Województwo łódzkie i trąba powietrzna:

Przeczytaj więcej
Komentarze