18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WIDEO I ZDJĘCIA

Trąba powietrzna w Polsce. Alerty IMGW

Wojciech Kozicki
15.06.2023  20:18
Trąba powietrzna w Polsce. Alerty IMGW, załamanie pogody [WIDEO]
Trąba powietrzna w Polsce. Alerty IMGW, załamanie pogody [WIDEO] Fot: Tomasz Kawka/East News, Twitter/Obserwatorzy.info

Trąba powietrzna w Polsce. Tak jak zapowiadały prognozy pogody, w województwie lubelskim zaobserwowano trąbę powietrzną. W sieci opublikowano zdjęcia i nagrania wideo przedstawiające lej kondensacyjny trąby powietrznej w pobliżu Lublina. Obowiązują alerty IMGW!

Znowu trąba powietrzna w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ostrzega, że w Polsce ma miejsce załamanie pogody. Pogoda przyniosła jednak nie tylko intensywne burze z gradem. W sieci krążą nagrania wideo z trąbą powietrzną w Polsce.

Trąba powietrzna w Polsce. Alerty IMGW

Jak podaje Polsat News, „w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia leja kondensacyjnego, który był widziany m.in. we wsi Kazimierzówka (pow. lubelski)”. Internauci piszą, że takich ekstremalnych zjawisk meteorologicznych w środę 15 czerwca widzieli więcej. Polscy Łowcy Burz na Facebooku ostrzegają, że „ze względu na bliskość odciętego niżu górnego i rozwijające się chmury konwekcyjne, dziś może powstać znacznie więcej lejów kondensacyjnych (niewykluczony jest również rozwój lokalnej trąby powietrznej)”.

Obecnie obowiązują alerty I stopnia IMGW dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz dla południowej części woj. łódzkiego i mazowieckiego.

Przypomnijmy, trąba powietrzna (inaczej tornado) to gwałtownie wirująca kolumna powietrza, która jest jednocześnie w kontakcie z powierzchnią ziemi i podstawą cumulonimbusa (chmura kłębiasta deszczowa).

informuje Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Trąba powietrzna w Polsce – ZDJĘCIA I WIDEO

logo Tu się dzieje