18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie przestaje padać

Ulewy, grad i burze w Polsce! IMGW ostrzega

16.05.2019  10:19
IMGW ostrzega przed burzami i ulewnym deszczem
IMGW ostrzega przed burzami i ulewnym deszczem Fot: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne ostrzeżenia przed intensywnym deszczem i burzami. Pojawi się też grad. Na szczęście robi się przy tym coraz cieplej.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed ulewnym deszczem i burzami obowiązują w tej chwili w czterech polskich województwach, ale IMGW przestrzega, że pojawić mogą się też w kolejnych miejscach.

Na chwilę obecną intensywnie padać ma w województwach lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i północnej połowie mazowieckiego. We wszystkich tych miejscach zagrożenie ulewnym deszczem wynosi 80 procent.

Burze w Polsce

Poza deszczem, we wszystkich tych miejscach przejść mają burze. IMGW przestrzega też przed wystąpieniem wyładowań i ulew w województwie lubelskim.

To jednak nie wszystko, bo na wschodzie kraju wraz z burzami, pojawić się może grad i silny, porywisty wiatr. Ponadto, w kolejnych dniach zagrożenie burzami i ulewami IMGW przewiduje dla niemal całej Polski.

Ostrzeżenia IMGW

Ciepło, do 20 stopni

Jeśli w tym wszystkim potrzebujecie odrobiny dobrych, przyjemnych informacji, spieszymy donieść, że wraca do nas ciepło. Już dziś temperatury wzrosną do 20 stopni w centrum i na wschodzie Polski. Chłodniej będzie na zachodzie i północy kraju - 14-15 stopni Celsjusza.

Pogoda w czwartek

W kolejnych dniach będzie coraz cieplej, w piątek do 22, a w weekend nawet do 24 stopni. Niestety, cały czas będzie też lało, a burze przejdą praktycznie przez całą Polskę.

Przeczytaj więcej
Komentarze