18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie będzie lekko

Upał ustąpi, zostaną burze. Zagrażają nam trąby powietrzne

29.07.2019  19:28
Upał ustąpi, zostaną burze. Zagrażają nam trąby powietrzne
Upał ustąpi, zostaną burze. Zagrażają nam trąby powietrzne Fot: Wikimedia Commons

Pogoda będzie gorsza niż niejedna kolejka górska. Warto na siebie uważać, burze i trąby powietrzne w najbliższych dniach staną się normą.

To lato jest zdecydowanie jednym z najbardziej zmiennych, jakie nam się zdarzyły. Zaczęło się od czerwcowego skwaru, a potem przez chłodny lipiec doszliśmy do momentu totalnego szaleństwa. Dzisiejszy dzień pod kątem pogody będzie skrajnie nieprzewidywalny. 

Niebezpieczna pogoda

Upał nieco nam odpuści, ale niestety, aura przyniesie burze i być może nawet trąby powietrzne. Zdecydowanie to nie będzie piękny i bezpieczny dzień. W tym momencie nasz kraj znajduje się pod wpływem obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad zachodniej Europy oraz Ukrainy. Przez to targają nami gwałtowne zjawiska pogodowe - dopiero w drugiej połowie tygodnia wszystko powinno się uspokoić.

Dzisiejsze niebo będzie mocno zachmurzone. Na północnym wschodzie przelotne opady wyniosą do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze Polski popada okresami, a suma opadów maksymalnie sięgnie 10-40 l/mkw.

Burze z gradem spodziewane są wszędzie i będą zrywać się gwałtownie, podobnie jak trąby powietrzne - wskazana jest szczególna ostrożność.

Jeśli chodzi o temperaturę, to będzie to od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 30 stopni Celsjusza w centrum kraju. Powieje za to słabo i umiarkowanie, jedynie w momentach burz wiatr może rozpędzać się nawet do 100 kilometrów na godzinę. 

Przeczytaj więcej
Komentarze