18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niebezpieczne zjawiska pogodowe w weekend

Uwaga na burze i deszcz. IMGW ostrzega

27.04.2019  11:14
Ostatni weekend kwietnia będzie burzowy
Ostatni weekend kwietnia będzie burzowy Fot: Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku regionów Polski. Należy spodziewać się dużych opadów deszczu i burz. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Pogoda w weekend nie będzie przypominała tej, jaką obserwowaliśmy w mijającym tygodniu. Nadejdzie lekkie ochłodzenie, któremu towarzyszyć będą burze i silne deszcze.

Ostrzeżenia IMGW: burze i deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dwóch regionów naszego kraju, w których mogą wystąpić „intensywne opady deszczu”. Alerty pierwszego stopnia dotyczą części województwa małopolskiego i podkarpackiego. Tam możemy spodziewać intensywnych opadów deszczu. Spadnie od 25 do 40 litrów na metr kwadratowy. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 16 w niedzielę.

Uwaga na burze

To, że alerty wydano zaledwie dla 2 województw nie oznacza, że w pozostałej części kraju będzie sucho. Otóż przez weekend cała Polska znajdzie się w polu oddziaływania deszczu. Już dzisiaj opadów możemy spodziewać się w całym kraju. W niektórych miejscach towarzyszyć im będą silne burze z porywami wiatru dochodzącymi do 60 kilometrów na godzinę. Takie zjawisko może pojawić się w województwach: małopolskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim.

Idzie ochłodzenie

W związku ze zmianą aury będzie chłodniej. W sobotę najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry pokażą jedynie 11 stopni. Najcieplej z kolei w Białymstoku i Suwałkach. Tam na termometrach zobaczymy od 25 do 26 stopni. W pozostałej części kraju temperatura powietrza uplasuje się pomiędzy tymi dwiema, skrajnymi wartościami. W większości będzie to temperatura rzędu 16-18 stopni. Nieco cieplej może być w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu czy Gdańsku. Tam zobaczymy ok. 22 kresek.

Przeczytaj więcej
Komentarze