18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaleje nas fala gorąca

Wielki powrót afrykańskich upałów! Teraz się dopiero zacznie

23.08.2019  07:35
Wielki powrót afrykańskich upałów! Teraz się dopiero zacznie
Wielki powrót afrykańskich upałów! Teraz się dopiero zacznie Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Jeśli jesteście fanami wypoczynku w późnym lecie i wkrótce zaczynacie urlop, to wygraliście los na loterii. Do Polski wraca fala upałów - przełom września i sierpnia będzie gorący.

Na przełomie sierpnia i września wrócą do naszego kraju afrykańskie upały. Wkrótce termometry ponownie pokażą nam temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza. Co więcej - utrzymają się one przez kilkanaście dni.

Skwar nad Polską

Jeśli macie zamiar wyjechać nad morze albo w góry to wygraliście los na loterii. Natomiast dzieci wracające do szkół z całą pewnością nie będą miały łatwo się skupić, kiedy za oknem wciąż widzieć będą piękne słońce. 

Polskę ogarnie powietrze zwrotnikowe, które w pewnym momencie przyniesie nam temperatury przekraczające nawet zawrotną wartość... 35 stopni Celsjusza! Takiej pogody spodziewać się możemy już w najbliższy weekend i utrzyma się ona co najmniej do 5 września. Lato pięknie się z nami żegna.

Pamiętajmy jednak, że taka aura niesie za sobą również możliwość wystąpienia niespodziewanych opadów deszczu i burz. Warto wtedy na siebie uważać. Tragedia na Giewoncie dobitnie pokazała, jak łatwo o nieszczęście. 

Przeczytaj więcej
Komentarze