18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piekło w raju

Pogoda oszalała. Spadł grad jak pomarańcze! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
10.07.2019  16:28
Włochy i zabójcza pogoda - burze i grad są zagrożeniem dla ludzi
Włochy i zabójcza pogoda - burze i grad są zagrożeniem dla ludzi Fot: severe-weather.EU

Włosi narzekali, że tego lata ich kraj nawiedziły mordercze upały i zmagali się z suszą. Chcieli deszczu, a rozpętało się pogodowe piekło. 10 lipca w Abruzji gwałtowne burze i gradobicie przypominały koniec świata, a kule gradu miały wielkość pomarańczy.

Pogodokalipsa w Abruzji. Grad i burze wyrządziły potężne szkody, głównie niszcząc samochody. Jak podaje ansa.it, najgorzej było w rejonie Pescary, gdzie kule gradu wielkie jak pomarańcze raniły 18 osób, w tym kobietę w ciąży. Wiadomo, że wszyscy poszkodowani mają założone szwy, głównie na głowach.

Niebezpiecznie było też w Molise, gdzie gradobicie i burze wybijały szyby w oknach i wystawach sklepowych, uszkodziły wiele dachów.

Thelocal.it podaje, że Włochy od weekendu zmagają się z silnymi burzami. W większości kraju obwiązują żółte i pomarańczowe alerty pogodowe. Wiatr nad Adriatykiem wieje nawet z prędkością 150 kilometrów na godzinę, co zostało uwiecznione na wideo, które zamieszczamy poniżej.

Pogoda we Włoszech - burze, grad i huragany:

Czytaj także