18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda szaleje

Yvonne dzieli Polskę na pół! Ziąb i upał się przenikają

24.07.2019  22:05
Yvonne dzieli Polskę na pół! Ziąb i upał się przenikają
Yvonne dzieli Polskę na pół! Ziąb i upał się przenikają Fot: EAST NEWS

Wyż Yvonne, który jakiś czas temu zapanował nad naszym krajem, aktualnie dzieli go na pół. Podczas, gdy jedna część Polski cieszy się upałem - druga całkiem mocno marznie i czeka z utęsknieniem na powrót lata.

Wyż Yvonne to najprawdziwsza czerwona diablica. Wszyscy sądziliśmy, że przyniesie nam ona wyłącznie upały na miarę tych czerwcowych, ale byliśmy w błędzie. Pogoda okazała się wyjątkowo kapryśna i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. 

Polska się podzieli

Teraz Polska na naszych oczach dzieli się na dwie strefy. W jednej ciężko będzie o chwilę odpoczynku od skwaru - w drugiej należy przygotować ciepłe swetry. Po wschodniej stronie wyżu spływa z północy chłód, a po zachodniej, z południa i południowego zachodu zaciągane jest ciepło.

Właśnie dlatego Yvonne podzieli Polskę na wschód i na zachód. W pierwszym regionie zagości chłodne powietrze, a w drugim na dobre rozpanoszą się upały. Tak przynajmniej twierdzili pytani o wyż przez Wirtualną Polskę synoptycy Cumulusa.

Przez kapryśną Iwonkę na zachodzie temperatury sięgną nawet 31 stopni Celsjusza, podczas gdy na wschodzie Polski nie przekroczy ona 24 stopni. W lato w tej temperaturze (jeśli dodamy do niej brak słońca i utrzymujące się zachmurzenie) - warto wyposażyć się w sweter. 

Tęsknicie za stabilną, letnią pogodą? 

Przeczytaj więcej
Komentarze