18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW

Załamanie pogody. Dzisiaj dwucyfrowy mróz!

Wojciech Kozicki
28.03.2023  11:14
Załamanie pogody, dwucyfrowy mróz! Ostrzeżenia IMGW
Załamanie pogody, dwucyfrowy mróz! Ostrzeżenia IMGW Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Załamanie pogody i powrót zimy. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia meteorologiczne, a synoptycy zapowiadają spadek temperatury i dwucyfrowy mróz. Pogoda we wtorek i środę jak w zimie.

Prognoza pogody i złe wiadomości. Arktyczne powietrze w Polsce przyniosło załamanie pogody. Do środy na terenie Polski zostanie siarczysty mróz, a termometry pokażą nawet -15 stopni Celsjusza. Pod koniec tygodnia czeka nas jednak gwałtowne ocieplenie nawet do 20 stopni na plusie. Na początku kwietnia znów powróci fala arktycznego powietrza.

Załamanie pogody. Pada śnieg w Polsce

We wtorek w nocy najzimniej będzie w rejonie Tatr i Karpat. Jak ostrzega serwis fanipogody.pl, będziemy mieli do czynienia z "odbudową cyrkulacji strefowej atmosfery i adwekcją ciepła w ciepłym sektorze niżu". Możliwe są także intensywne burze.

IMGW wydaje ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Może osiągnąć w porywach do 75 km/h na południu, południowym wschodzie i w centrum kraju. Już teraz w wielu miejscach, np. w Warszawie, pada deszcz ze śniegiem. W środę prognozowane są opady śniegu.

W województwie pomorskim mogą także pojawić się oblodzenia na drogach. Z kolei mieszkańcy Lubelszczyzny i Podkarpacia muszą przygotować się na silne podmuchy wiatru – podaje Polsat News.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także