18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda nas zmiażdży

Żar poleje się z nieba. Temperatura groźna dla życia i zdrowia

26.08.2019  20:06
Żar poleje się z nieba. Temperatura groźna dla życia i zdrowia
Żar poleje się z nieba. Temperatura groźna dla życia i zdrowia Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Koniec sierpnia przypomina upalny czerwiec. Dziś termometry rozpalą się do granic możliwości - nie ma litości. Taki skwar jest już niebezpieczny dla życia i zdrowia. 

Ci, którzy zaplanowali swój urlop na koniec sierpnia-początek września, wygrali los na loterii. Do Polski wróciło stuprocentowe lato - teraz rozwinęło się aż tak bardzo, że dzisiejszego dnia temperatura nas zmiażdży.

Jeśli wysoka temperatura - to i gwałtowne zjawiska pogodowe. Nie dajcie się zwieść pięknej aurze, w każdej chwili zaatakować mogą nas deszcze i burze - warto o tym pamiętać, aby nie popaść w kłopoty.

Żar z nieba

Wczoraj gorąco było tak bardzo, że IMGW wydało alerty II stopnia dla województw: świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Dziś również mogą się one utrzymać.

Alert II stopnia oznacza w praktyce, że spodziewane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne mogące powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W tym przypadku chodzi właśnie o niesamowity upał. Pamiętajcie koniecznie o odpowiednim nawadnianiu się.

Termometry pokażą od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, chociaż powieje okresami dość silnie, w burzach nawet do 80-100 kilometrów na godzinę.

Z pogody postarajcie się korzystać mądrze!

Przeczytaj więcej
Komentarze