18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pustynne klimaty

Żar poleje się z nieba. Znikąd ochłody

04.06.2019  20:19
Żar poleje się z nieba. Znikąd ochłody
Żar poleje się z nieba. Znikąd ochłody Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogoda przejdzie samą siebie! Żar poleje się z nieba w całej Polsce - dosłownie nie ma miejsca, w którym można by liczyć na ochłodę.

Pogoda nie odpuszcza. Czeka nas kolejny bardzo słoneczny i upalny dzień. Tym razem jednak miejscami pojawią się dodatkowo burze z gradem. Mimo to, ciężko będzie o realną ochłodę w jakimkolwiek miejscu.

Na wschodzie, południu i w centrum kraju pojawią się się przelotne opady deszczu i burze, którym mogą towarzyszyć właśnie nagłe opady gradu. W innych regionach gościć będzie wyłącznie słońce.

Pogoda da nam się we znaki

To, co najbardziej da nam się we znaki to jednak zdecydowanie temperatura. W całej Polsce będzie gorąco i parno. Termometry pokażą od 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, do 32 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. To zdecydowanie dobry moment, żeby urządzić sobie pierwsze w tym roku opalanie!

Wysokiej temperaturze towarzyszyć będzie południowo-wschodni wiatr, który powieje słabo i umiarkowanie. Jedynie tam, gdzie pojawią się burze osiągnie on prędkość 90 km/h. 

Niestety, mimo letniej aury biomet okaże się być wyjątkowo niekorzystny. Starajcie się nie planować sobie przesadnych wysiłków. 

Przeczytaj więcej
Komentarze