18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest tam mile widziana

ATAK na Kate Middleton w Irlandii! Usłyszała przykre słowa

07.10.2022  15:33
Księżna usłyszała kilka cierpkich słów w Irlandii Północnej
Księżna usłyszała kilka cierpkich słów w Irlandii Północnej Fot: Isaaack/Shutterstock

Księżna Kate była w odwiedzinach w Irlandii Północnej. Podczas spotkania z tłumem poddanych, trafiła na irlandzką nacjonalistkę, która powiedziała jej kilka przykrych słów.

Wielka Brytania jest imperium postkolonialnym, lecz nie jednym z tych zawstydzonych. Dlatego nic nie przeszkadza najbardziej rozpoznawalnym twarzom monarchii odwiedzać dawnych i aktualnych włości. Ostatni incydent z udziałem księcia Williama i Kate Middleton miał miejsce w byłej kolonii brytyjskiej – Belize, które jest obecnie częścią Commonwealthu. Wówczas z powodu protestów antykolonialnych pod hasłem domagania się reparacji i przeprosin za niewolnictwo, para musiała zmienić plany.

Atak w Irlandii Północnej. „Irlandia dla Irlandczyków”.

William i Kate gościli teraz w Irlandii Północnej. W pewnym momencie wyszli do ludzi, żeby pościskać dłonie i wymienić kilka kurtuazji, a może nawet porobić kilka fotek. Wówczas doszło do dziwnej sytuacji. Jedna z kobiet przeszła na przód tłumu z telefonem wycelowanym w księżną. Całe zdarzenie nagrywała. Powiedziała jej kilka cierpkich słów:

Miło cię poznać, ale byłoby dla nas lepiej, gdybyś wróciła do siebie

Księżna jednak zareagowała uprzejmym (choć nerwowym) śmiechem, starając się obrócić sytuację w żart. Wówczas kobieta z tłumu dodała krótkie „Irlandia dla Irlandczyków”.

Irlandia Północna jest osobnym krajem stanowiącym część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Za pozostaniem częścią tej unii jest około 60 proc. społeczeństwa, przeciwko niej około 40 proc. Podział tych poglądów nie jest jednak jasny, lecz pokrywa się na ogół z wyznaniem. Protestanci czują się częścią Zjednoczonego Królestwa, natomiast katolicy zbliżają się sympatią do Republiki Irlandii.