18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre

Agnieszka Kotulanka miała wrócić do Klanu. Przesmutne informacje

15.03.2021  13:12
Agnieszka Kotulanka w Klanie
Agnieszka Kotulanka w Klanie Fot: TRICOLORS/East News

Agnieszka Kotulanka przez lata grała Krystynę Lubicz w Klanie. Niestety, z uwagi na swój problem alkoholowy przestała pojawiać się na planie. Wątek jej postaci zakończył się niespodziewaną śmiercią, ale ekipa do końca wierzyła, że aktorka wróci do serialu.

Agnieszka Kotulanka zmarła zdecydowanie przedwcześnie. Aktorka przez długie lata walczyła z chorobą alkoholową, która mocno zniszczyła jej zdrowie i karierę. Artystka przestała się z tego powodu pojawiać m.in. na planie serialu Klan. Z tej przyczyny Krystyna Lubicz została uśmiercona.

Okazuje się jednak, że ekipa filmowa do końca wierzyła w Agnieszkę Kotulankę. Gotowe były nawet scenariusze odcinków, w których Krystyna Lubicz wraca na łono rodziny. Gdyby tylko udało się aktorce stawić w pracy - wszystko mogłoby się potoczyć inaczej.

Agnieszka Kotulanka mogła wrócić do Klanu

Co szczególnie wyrywa fanom serce z piersi to fakt, że dzieci artystki zapewniają, że w ostatnim okresie swojego życia ich mama zaczynała wychodzić na prostą. Ostatecznie artystka zmarła po nagłym udarze mózgu. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Cały czas chcieliśmy, żeby ona wróciła. Były pisane scenariusze, które później musieliśmy poprawiać. Jak ona zmarła, to już jej u nas w „Klanie” nie było

- opowiadała w rozmowie w programie „Mistrzowie drugiego planu” Beata Kwapisz, reżyserka serialu Klan.

Walczyliśmy o postać, bo to Krystyna… świetna aktorka, Agnieszka była trudną osobą we współpracy i trudno jej było pomóc. Szło ku dobrem (...) To nie kwestia miesiąca. Znacznie dłużej staraliśmy się. Mam w swoich papierach scenariusze: „odcinek taki i taki, wersja bez Krystyny”. Poprawiliśmy bardzo dużo tekstów pisanych na Krystynę. Wróciła, zagrała w kilku odcinkach i znowu nie…

- dodawała Kwapisz.

Agnieszka Kotulanka grała Krystynę Lubicz od 1997 roku. Była więc niezwykle ważnym filarem uwielbianej przez Polaków produkcji. W 2013 roku przestała pracować i całkowicie zniknęła z show-biznesu. Wszystkie starania zakończyły się definitywnie 20 lutego 2018 roku, kiedy śmierć zgasiła obiecujące życie artystki.