Koniec żartów

Gwiazda kabaretu ma raka. "Ta choroba jest jak PiS"

Wojciech Kozicki
05.11.2021  17:13
Smutek w polskim kabarecie. Kultowa Marylka ma raka
Smutek w polskim kabarecie. Kultowa Marylka ma raka Fot: Damian KLAMKA/East News

Polskie kabarety nie są śmieszne. Jednak teraz naprawdę żarty się skończyły, bo legenda polskiej sceny kabaretowej ma raka. Agnieszka Litwin (Kabaret Jurki, Spadkobiercy) ujawniła, że został u niej wykryty guz piersi. Ma dramatyczny apel do Polek, a przy okazji znokautowała Prawo i Sprawiedliwość.

Gwieździe polskich kabaretów nie jest już do śmiechu. Agnieszka Litwin, która od ponad 20 lat występuje w Kabarecie Jurki, na Instagramie wyjawiła, że wykryto u niej guza piersi. To wyjaśnia dlaczego ta kultowa grupa kabaretowa ostatnio tak mało prezentowała się na żywo. Czy wrócą jeszcze razem na scenę?

Agnieszka Liwin ma raka. Porównała guza piersi do PiS

Agnieszka Litwin ujawniła, że „wykryła u siebie guza przez wymacanie”, a lekarze potwierdzili jej najgorsze obawy. Zaapelowała do Polek, by jak najczęściej samodzielnie badały swoje piersi i nie lekceważyły sygnałów wysyłanych przez organizm.

Wczoraj wykryto u mnie guza piersi. A właściwie ja go wykryłam przez wymacanie, a lekarz to potwierdził. Piszę o tym z dwóch powodów. Pierwszy to nasze zdrowie i życie. Róbcie to, dotykajcie się, macajcie, słuchajcie sygnałów, jakie wysyła Wam organizm i ich nie lekceważcie. Im szybciej coś wykryjecie, tym szybciej wrócicie do życia – napisała Agnieszka Litwin na Instagramie.

Na tym jednak nie skończyła swojej wypowiedzi. Swojego raka porównała do rządów PiS, bo "atakuje najsłabsze ogniwa".

A drugi powód jest taki, że nie mogę się od wczoraj pozbyć tego skojarzenia, że PiS jest jak rak. Atakuje najsłabsze ogniwa. Zastrasza. Zżera centymetr po centymetrze. Od środka. Po cichu. Organizm wysyła nam sygnały. A my ze STRACHU zagłuszamy je, udajemy, że nic nie widzimy, nic nie słyszymy, nic nie czujemy. A on przerzuca się na coraz to nowe komórki, zatacza coraz szersze kręgi. A rakowi nie można się poddać. Z rakiem trzeba walczyć. Jeśli ockniemy się zbyt późno, możemy już nie mieć o co – przekazała Litwin w mediach społecznościowych.
Polskim kabaretom nie jest do śmiechu. Agnieszka Litwin ma raka
Polskim kabaretom nie jest do śmiechu. Agnieszka Litwin ma raka Fot: Instagram
Marylka z kabaretu ma guza piersi. Przy okazji uderza w PiS
Marylka z kabaretu ma guza piersi. Przy okazji uderza w PiS Fot: Instagram
Czytaj także