18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczna śmierć gwiazdy

Aktor nie żyje. Zginął w wypadku

Wojciech Kozicki
05.08.2022  15:11
Aktor John Steiner nie żyje. Zginął w wypadku samochodowym
Aktor John Steiner nie żyje. Zginął w wypadku samochodowym Fot: KAROL SEREWIS/East News

Kolejna smutna wiadomość dla fanów kina i dobrych filmów. Niestety, potwierdzono informację, że nie żyje aktor John Steiner. Brytyjska legenda kina zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w wieku 81 lat. W trakcie swojej kariery oojawił się u takich mistrzów kina, jak Peter Brook, Stanley Donen i Dario Argento.

Nie żyje brytyjski aktor John Steiner. Zginął tragicznie 31 lipca w wypadku samochodowym. Do tragedii doszło w kalifornijskim  mieście La Quinta. Portal Deadline podał, powołując się na doniesienia szeryfa Riverside County w dzienniku Dessert Sun, że aktor trafił do szpitala Desert Regional Medical Center w Palm Springs, ale nie udało utrzymać się go przy życiu. Wiadomo również, że Steiner był uczestnikiem wypadku samochodowego, w wyniku którego zderzyły się dwa auta.

Nie żyje John Steiner. Aktor zginął w wypadku samochodowym

John Steiner urodził się 7 stycznia 1941 roku w angielskim miasteczku Chester i ukończył Królewską Akademię Sztuki Dramatycznej (Royal Academy of Dramatic Art), a na początku kariery współpracował z Royal Shakespeare Company. W 1967 roku wystąpił także w filmie „Bedazzled“, a rok później w „Work is a 4-Letter Word“.  Największą popularność przyniosła mu rola Longinusa w filmie „Kaligula“ Tinta Brassa i Boba Guccione z 1979 roku. Zabłysnął aktorskim talentem w "Tenebrae" w reżyserii Dario Argento, twórcy "Suspirii" (zginął od ciosu siekierą w głowę). Jego ostatni film to „Sezon gigantów”, włoski dramat Jerry’ego Londona.  Gdy przeszedł na aktorską emeryturę, przeprowadził się do Los Angeles i został agentem sprzedaży nieruchomości w firmie Engel & Völkers.

Występował także na Broadwayu, m.in w sztuce o Marquisie de Sade, zatytułowanej: „The Persecution and Assassination of Marat as Performed by the Inmates of the Asylum of Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade“. Steiner wystąpił także w filmowej adaptacji sztuki w reżyserii Petera Brooka – przypomina Radio ZET.